FAQ

FAQ

Poniżej przedstawiamy Wam najczęściej zadawane pytania odnośnie JAPFEST oraz odpowiedzi na nie.

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, skorzystaj z formularza kontaktowego!

CZY SĄ BILETY JEDNODNIOWE?

Jedyna dostępna opcja to BILET NA JAPFEST i jest dostępny w zakładce japfest.pl/bilety, na portalu GOING. oraz w sieci salonów EMPIK - pozwala on przebywać na terenie imprezy przez 3 dni w godzinach otwarcia bram.

CZY JEST MOŻLIWOŚĆ ZWROTU ZAKUPIONYCH BILETÓW LUB SPRZEDANIA ICH INNEJ OSOBIE?

Nie ma możliwości zwrotu zakupionych biletów, jest jednak możliwość przekazania biletów innej osobie za pomocą Aplikacji Going.

MAM PROBLEM Z BILETAMI / NIE OTRZYMAŁEM BILETÓW NA MAILA

Bardzo prosimy o kierowanie wszystkich spraw związanych z biletami poprzez formularz Going.

 
ZAKUPIŁEM KILKA BILETÓW I WSZYSTKIE SĄ NA MOJE NAZWISKO

Tak, system Going przy zakupie przypisuje jedno nazwisko do sprzedaży biletów. Każdy bilet to osobny unikalny kod QR. Dla pewności wejdźcie razem. Jeśli nie jesteście w stanie wejść razem - przekaż kody QR (bilety online) osobom dla których je kupiłeś.
Pamiętaj, że kodu QR można użyć tylko raz - następnie traci ważność. Po zeskanowaniu kodu na bramie otrzymasz opaskę i na jej podstawie będziesz wchodzić na obiekt.

W JAKICH GODZINACH MOGĘ WEJŚĆ LUB WJECHAĆ NA TEREN FESTIWALU

Jeśli jesteś widzem i posiadasz bilet dla widza - możesz zrealizować bilet w godzinach otwarcia bram dla widzów (są na bilecie) i przebywać na terenie obiektu w tychże godzinach. Po odebraniu swojej opaski widza, możesz przez cały czas trwania festiwalu, w godzinach otwarcia bram dla widzów, swobodnie wchodzić i wychodzić z terenu festiwalu.

Jeśli jesteś widzem i posiadasz bilet VIP - zrealizować bilet za pierwszym razem możesz tylko w godzinach otwarcia bramy dla widzów i na tej bramie go zrealizujesz i odbierzesz opaskę VIP. Po odebraniu tej opaski możesz swobodnie opuszczać i wracać na teren festiwalu każdą z bram, jednak w nocy po g. 2:00 brama dla widzów może być zamknięta całkowicie.

Jeśli jesteś uczestnikiem z samochodem bądź osobą towarzyszącą uczestnika - opaski odbierzesz podczas wjazdu autem na festiwal, następnie przez cały czas trwania festiwalu możesz swobodnie opuszczać i wracać na teren festiwalu każdą z bram, jednak w nocy po g. 2:00 brama dla widzów może być zamknięta całkowicie.

CZY MOGĘ NOCOWAĆ NA TERENIE OBIEKTU, ROZBIĆ WŁASNY NAMIOT?

Na terenie imprezy japfest po godzinach otwarcia bram dla odwiedzających (po 19.00) mogą pozostać jedynie zakwalifikowani uczestnicy wraz z ich samochodami i osobami towarzyszącymi oraz właściciele biletów VIP. Posiadając bilet VIP można wnieść na obiekt własny namiot i w nim nocować - nie można wjechać żadnym pojazdem.

 

CZY NA TERENIE OBIEKTU JEST PARKING?

Informacje o parkingach dla widzów znajdziecie na podstronie: www.japfest.pl/parking

CZY MOGĘ NOCOWAĆ W AUCIE/KAMPERZE NA PARKINGU DLA WIDZÓW?

Jeśli tylko jest to parking publiczny, na którym nie ma przeciwskazań oczywiście, że tak. Na parkingu przy ODTJ Tomaszowo wzdłuż ul. Hangarowej bardzo dużo naszych widzów przyjeżdża z kamperami i śpi poza obiektem, griluje itp - jest to teren zielony który sprzyja takiemu rozwiązaniu :)  Bardzo ważne aby nie zostawić po sobie żadnych śmieci w takim miejscu! W przypadku Toru Poznań należy stosować się do przepisów ruchu drogowego i regulaminów parkingów.

 

CZEGO NIE MOGĘ WNIEŚĆ NA TEREN FESTIWALU A CO MOGĘ?

Japfest to impreza masowa w świetle prawa i funkcjonariusze ochrony mogą odmówić pozwolenia na wniesienie: czegokolwiek w szklanych opakowaniach (kategorycznie), napojów, leków, płynów, cieczy - w opakowaniach powyżej 100ml (tak samo jak na lotnisku), stosujemy od tego wyjątki - pokarm dla niemowląt oraz fabrycznie zamknięta woda mineralna.
Żadnych ostrych przedmiotów, narzędzi, noży, materiałów pirotechnicznych i łatwopalnych, nie wolno także wnosić parasoli z ostrym zakończeniem tzw. szpicem.

CZY DLA UCZESTNIKÓW BĘDZIE UDOSTĘPNIONY PRĄD / PRZYŁĄCZE 230v?

Nie, nie udostępniamy prądu. W strefie parku maszyn oraz wystawców można używać agregatów. Uczestników zachęcamy do wyposażenia się w Powerbanki.

CZY MOGĘ WYJŚĆ I WRÓCIĆ NA TEREN FESTIWALU?

Tak, bez względu na to czy jesteś uczestnikiem, widzem, właścicielem biletu vip - wszyscy otrzymują na rękę opaskę która pozwala swobodnie wchodzić i opuszczać obiekt - zerwanie opaski oznacza rezygnację w festiwalu.

CZY NA TERENIE IMPREZY BĘDĘ MÓGŁ ZAPARKOWAĆ SWÓJ SAMOCHÓD, KTÓRY NIE BIERZE W NIEJ UDZIAŁU?

Dla naszych widzów co roku przygotowujemy parkingi zgodnie z informacją na podstronie INFORMACJE.

CZY NA TEREN IMPREZY MOGĘ WPROWADZIĆ ZE SOBĄ PSA?

Zakazu nie ma, jeśli będzie na smyczy i z kagańcem - tak. Natomiast jest to impreza generująca bardzo stresujące środowisko dla piesków i z całego serca nie życzymy im przebywania na JF, więc lepiej zostawić w domu.

DO KIEDY MOŻNA WYSYŁAĆ ZGŁOSZENIE SWOJEGO AUTA NA JAPFEST?

ZGŁOSZENIA PRZED JAPFEST TOMASZOWO BĘDZIEMY ROZPATRYWAĆ do 10 maja 2023!
ZGŁOSZENIA PRZED JAPFEST TOR POZNAŃ BĘDZIEMY ROZPATRYWAĆ do 10 lipca 2023!

KIEDY DOSTANĘ ODPOWIEDŹ CZY MOJE AUTO ZAKWALIFIKOWAŁO SIĘ NA JAPFEST?

W tym roku przewidujemy odpowiadanie na zgłoszenia w terminie do 14 dni od wpłynięcia zgłoszenia do bazy danych. Każdy z uczestników, który wyśle zgłoszenie dostanie dane do logowania do panelu zgłoszeń, gdzie będzie mógł sprawdzić status swoje zgłoszenia.

CZY NA TERENIE IMPREZY BĘDZIE CATERING/GRILL?

Tak, na terenie imprezy będziemy mieli kilkanaście kultowych foodtrucków serwujących rozmaitości od burgerów, przez frytki beligjskie, texmex, dania tajskie, curry, kurczaki, zapiekanki, tosty, aż po ramen, napoje ciepłe i zimne oraz piwo, lody, gofry.

Jesteś właścicielem ciekawego street foodu i chciałbyś uczestniczyć w JAPFEST? Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy!

CHCIELIBYŚMY PRZYJECHAĆ JAKO KLUB, CZY MOŻEMY STANĄĆ KOŁO SIEBIE?

Jak najbardziej! Jest jedno „ale” – musicie wszyscy się zakwalifikować w procesie selekcji!

CZY ORGANIZATOR DLA UCZESTNIKÓW ZAPEWNIA NOCLEGI?

Dla tych, którzy cenią sobie komfort i wygodę polecamy noclegi w lokalnych hotelach.

Dla zakwalifikowanych uczestników, którzy lubią imprezować i uraczą się spaniem na terenie eventu w namiotach lub własnych samochodach nocleg jest oczywiście darmowy.

CZY OSOBY TOWARZYSZĄCE UCZESTNIKOM MOGĄ POZOSTAĆ NA TERENIE IMPREZY POZA GODZINAMI OTWARCIA BRAM?

Tak, pod warunkiem, że zostały zgłoszone przez uczestnika jako osoba towarzysząca. Osoby towarzyszące, które zostaną na evencie łącznie z afterparty, będą traktowane jak normalny uczestnik, otrzymają dostęp do wszystkich fantów typu catering, afterparty i gadżety. Każdy uczestnik może zabrać taką ilość osób towarzyszących ile miejsc posiada jego zakwalifikowany samochód w dowodzie rejestracyjnym/karcie pojazdu wliczając w to siebię.

CZY MOGĘ PODCZAS JAPFEST ROBIĆ ZDJĘCIA BĄDŹ NAGRYWAĆ FILM?

Tak, ale tylko na swój użytek prywatny. Jeśli jesteś profesjonalnym fotografem i chcesz otrzymać akredytację - wystarczy wysłać zgłoszenie akredytacyjne. Formularz znajdziesz w zakładce KONTAKT.

Osoby, których materiały foto/video będą prezentowały nienaganną jakość, mogą liczyć na ich publikację na stronie WWW oraz kanale facebookowym JAPFEST!

CZY UDZIAŁ W ZAWODACH TIME ATTACK, DRAG WARS ORAZ DRIFT BATTLE MOGĄ WZIĄĆ TYLKO AUTA, KTÓRE ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ W SELEKCJI JAKO UCZESTNICY?

Tak.

CZY POTRZEBNE JEST OŚWIADCZENIE O STANIE ZDROWIA / NEGATYWNY TEST COVID / DOWÓD SZCZEPIENIA ABY WEJŚĆ NA WYDARZENIE?

Nie, każda osoba wchodząca na teren obiektu akceptuje jej regulamin, na mocy którego deklaruje, że wg jego/jej najlepszej wiedzy nie ma symptopmów wskazujących na zakażenie Sars-Cov-2, nie przebywa na kwarantannie ani nie miał kontaktu w ostatnich 14 dniach z osobą zakażoną. Na chwilę obecną żaden organizator imprez nie posiada mocy prawnej ani odpowiednich narzędzi aby sprawdzać stan szczepień uczestników i widzów wydarzenia. Nie mniej jednak zachęcamy do tego aby osoby chcące uczestniczyć w tak dużych wydarzeniach były zaszczepione ponieważ w razie kontroli ze strony służb publicznych, na obiekcie będzie mogła pozostać tylko ograniczona ilość osób niezaszczepionych - dokładna liczba podawana jest przez Ministerstwo Zdrowia.